czwartek, 4 kwietnia 2013

Ładowacz czołowy na C330


Z upływem lat w kraju jak i na świecie powstało wielu producentów sprzętu rolniczego, którzy prześcigają się w pomysłach tworzenia nowych konstrukcji maszyn czy osprzętów do maszyn już istniejących.  Powstawanie nowych konstrukcji maszyn wymusiła coraz to nowsza technologia produkcji rolniczej. Rolnicy pracujący na gospodarstwach rolnych szukają rozwiązań ułatwiających, przyśpieszających wykonywanie czynności związanych z produkcją rolniczą aby można było zrobić wszystko w czasie określonym, przypisanym do danej czynności , zabiegu agrotechnicznego.

Jednym z takich konstrukcji skonstruowanej pod istniejące maszyny- ciągniki była konstrukcja ładowacza czołowego, która jak każda maszyna jest ciągle modernizowana, ulepszana w celu poprawienia stabilności , obsługi eksploatacyjnej, parametrów technicznych.  Ładowacz czołowy w zależności od producenta różni się budową, specyfikacją techniczna, rozwiązaniami poprawiającymi ergonomie pracy jednak cechą, którą łączy wszystkie ładowacze, niezależnie od producenta do zasada istoty działania tej maszyny i przeznaczenie do jakiej została zaprojektowana.

Elementami składowymi ładowacza są: rama sztywna mocowana do konstrukcji ciągnika stanowiąc szkielet nośny, wysięgnika czyli tak zwanego „ramienia” oraz różnego rodzaju osprzętu. Do elementów ładowacza również jest wliczana instalacji hydrauliczna i elektryczna (jak występuje ) oraz elementy sterowania ładowaczem.

Z definicji można określić, że ŁADOWACZ CZOŁOWY to maszyna rolnicza zamontowana na ciągniku rolniczym, którego zadaniem jest załadunek i wyładunek różnych materiałów sypkich takich jak np. piasek, żwir, wapno, nawozy mineralne (luźne), nawozów organicznych, płodów rolnych czy towarów stałych pakowanych w różne opakowania najczęściej paletowane. Ładowacz czołowy wykorzystywany również może być do transportu po terenie gospodarstwa, pola. Wszystkie te czynności umożliwiają ładowaczowi czołowemu osprzęt wymienny taki jak:

·         Czerpak do materiałów sypkich pospolicie zwane „łyżką, śipą czy szuflą”, który równie zmoże być  z ruchomą szczęką ażurowo-zębatą tak zwany „ łyżko krokodyl”

·         Czerpak budowlany z ruchomą częścią objętościową umożliwiająca prace  w różnej konfiguracji: pobieranie, podcinanie, rozgarnianie

·         Widły do obornika stałe lub z zamykaną szczęką tak zwany „krokodyl”

·         Widły do palet w różnej konfiguracji i z różnymi możliwościami wykorzystania

·         Różnego rodzaju chwytaki: do bel owijanych folią, do kłód, wycinaki kiszonki

·         Różnego rodzaju skrzynie objętościowe

 

 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz